printlogo

 

RSS zpravodajství

Protože se snažíme co nejvíce usnadnit tok informací mezi vámi a námi, nabízíme vám načítání aktuálních zpráv pomocí technologie RSS. V případě výpadku, aktualizace aplikací nebo rozšíření rodiny serverů se to okamžitě a velice snadno dovíte bez toho aby jste nám psali nebo volali.

Stačí kliknout pravým tlačítkem na odkaz, zkopírovat odkaz do schránky a následně vložit do vaší čtečky.

Popis RSS protokolu

Anglicky: Really Simple Syndication nebo též RDF Site Summary

RSS je soubor ve formátu XML, který je umístěn na web. Návštěvníci webu si jej pak mohou stahovat do tzv. čtečky. V souboru jsou v přesném formátu uvedeny údaje o novinkách vašeho webu. Výhoudou je zejména to, že uživatelé nemusí přímo stránky navštívit nebo prohledávat. RSS se tedy hodí zejména pro portály, které často aktualizují obsah. RSS soubor lze tvořit ručně, ale mnohem častěji je generován automaticky.

RSS je tedy soubor, který obsahuje anotace aktuálních článků. Používá se na automatické zpracování obsahu přehledně zobrazeného čtečkami, které si článek zařadí do databáze a umožní uživatelům s nimi pracovat v jednotném prostředí.

Podrobnosti o formátu RSS (existuje jich spousta druhů) najdete nejsnadňeji na Google.com.


© 2002-2023 - Savvy, s.r.o., Všechna práva vyhrazena. Publikování jakékoliv části tohoto portálu bez předchozího souhlasu zakázáno. | Právní ujednání
Mapa webu | Zdrojový kód je validní dle XHTML 1.0 a CSS 2.0. Zpravodajství v RSS. Uvedené ceny jsou koncové v Kč (CZK) bez DPH, pokud není uvedeno jinak.